Pazarlama Metaforları(Marketing Matephoria,Harvard Business Press)

Pazarlama Metaforları(Marketing Matephoria,Harvard Business Press)

Gerald ZALTMAN

Yayınevi     Optimist Yayım Dağıtım
Çevirmen     Ümit ŞENSOY
Baskı     1 – İstanbul, Temmuz 2008  Sert Kapak, 1.Hamur Kağıt, 215 Sayfa

“İnsanlar, sebzeler ya da kozmik zerrecikler – hepimiz uzaklardaki görünmeyen bir kavalcının çaldığı esrarengiz ezgiye uyarak dans ederiz.”
Albert Einstein
Sebzelerin ve kozmik zerreciklerin değil esrarengiz bir ezgiye, herhangi bir ezgiye ayak uydurarak dans ettiğini gösteren bir kanıt yok elimizde, ancak insanların ettiğini biliyoruz. Bu kitaptaki görünmeyen kavalcı çoğu düşünceye kaynaklık eden bilinçdışı akıl, esrarengiz ezgi de derin metaforlardır. Her metafor karmaşık ve geniş kapsamlıdır, ama bir kez dikkatlice dinlemeyi öğrenirseniz, artık o kadar da esrarengiz değildir.
Gerald Zaltman (Tüketici Nasıl Düşünür?’ün yazarı) ve Lindsay Zaltman
“Algı bilimlerinin iş dünyasına büyük bir yaratıcılık ve içgörüyle uygulanması… Üstelik her iki alandaki etki ve sonuçlarıyla birlikte…”
Prof. Steven Pinker, Harvard Üniversitesi Psikoloji Bölümü
“Global bir marka yaratmak isteyen herkes, Zaltmanlar’ın metaforlar üzerine yazdığı bu çığır açan eserini okumalı. Güçlü metaforlarların evrensel gücü, sınırlarını ve yaş farklarını ortadan kaldırıyor. Kalıcı olmayı başarmış tüm markalar, bilerek ya da bilmeyerek, bu sisteme uygun hareket ediyor.”
Tom Long, Miller Brewing Şirketi Başkanı ve CEO’su
“Tüketici davranışları konusunda bildiğiniz her şeyi değiştirecek sarsıcı bir kitap. Bu sayfalarda bulacağınız duygusal güç, fonksiyonel içgörüleri, sizi zirveye taşıyacak güçlü duygusal mesajlara çevirmenizde ve işinizi daha derinden anlamanızda size yardımcı olacak.”
Dona J. Sturgess, GlaxoSmith Kline İnovasyon Global Başkanı
“Son 20 yılda psikoloji ve nörobilim alanlarında gerçekleşen büyük gelişmeler sayesinde, artık ‘pazarlama prensipleri’nin yeniden yazılmasının zamanının geldiğini düşünüyordum. Pazarlama Metaforları, yazarlarının araştırmalarından çıkardıkları öngörüleri, sizin için zengin ve yapıcı bir sisteme dönüştürüyor. Bu şekilde, tüketicinizin ihtiyaçlarını daha iyi anlayabilecek ve yenilikçi hareket fikirleri geliştirebileceksiniz. Bu kitabı iki kere okuyun ve asla başucunuzdan ayırmayın.”
Bob Woodard, Campbell Soup Şirketi Başkan Yardımcısı

Ürün Detayı
Barkod : 9789944186742
ISBN : 9789944186742
Ebat : 16,1 cm x 23,5 cm

Reklamlar
Bu yazı çeviri, iş hayatı, kariyer, Kitaplar, Kişisel gelişim, Reklam, reklamcılık, reklam araştırmaları, Yayın yeri, Yayınevi, Yazarlar içinde yayınlandı ve , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s