Büyük Balığı Yutmak / Meydan Okuyan Markaların Lider Markalarla Rekabet Etme Yolları

Büyük Balığı Yutmak / Meydan Okuyan Markaların Lider Markalarla Rekabet Etme Yolları
Adam Morgan

Mediacat Kitapları

Büyük balığın çevresinde dolanıp duran, ona özenen ve öne geçme isteğiyle ümitsizce çırpınıp duran pek çok küçük balık vardır. Yeni rekabet biçimleri, kayıtsız tüketiciler ve agresif perakende uygulamaları tarafından köşeye sıkıştırılmış iki numaralı markalar daha sınırlı kaynaklarla ve daha zayıf bir kontrol imkanıyla iş dünyasında hayatta kalabilmek için çabalıyorlar. Ancak bu “meydan okuyucular”ın, yüzmeye devam etmeye ve etkili bir biçimde rekabet etmeye yönelik bir ümit taşıyorlarsa, büyük balığın yaptığı her hareketi takip ve taklit etmek yerine kendilerine ait bir dizi pazarlama kuralına ihtiyaçları vardır.

Büyük Balığı Yutmak bu kuralları tanımlamaya yönelik ilk kitaptır. Adam Morgan, kendilerini düşman topraklarda bulan ve pazar liderine karşı saldırgan bir gelişme göstermek isteyenler için yenilikçi bir zihinsel yapı ve stratejik bir çerçeve sunuyor. Meydan okuyanların hayatta kalabilmek için neden farklı düşünmeleri gerektiğinin nedenlerini ortaya koyan Morgan, onlara büyük balığın tehditinden nasıl kurtulacaklarını gösteren hazır öneriler, sayısız örnek ve paha biçilmez bilgiler sunuyor.

360 sayfa, 3. hamur, ISBN: 9758378341; Boyut: 15 x 22 cm; Baskı Tarihi: Kasım 2006
Özgün Dili: Türkçe; Özgün Adı: How Challenger Brands Can Compete Against Brand Leaders

Reklamlar
Bu yazı çeviri, iş hayatı, kariyer, Kitaplar, Kişisel gelişim, Reklam, reklamcılık, reklam araştırmaları, Yayın yeri, Yayınevi, Yazarlar içinde yayınlandı ve , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s