Başarılı Satış Teknikleri(Mark McCormak on Selling )

Başarılı Satış Teknikleri(Mark McCormak on Selling )

Mark H. McCORMACK

Yayınevi     Form Yayıncılık
Çevirmen     Yeşim ÜNAL
Baskı     1 – İstanbul, Ocak 2000  Karton Kapak, 1.Hamur Kağıt, 199 Sayfa

Büyük bir hukuk firmasında avukat olarak başlamama rağmen, kendi başıma çalıştığımda farkettim ki; eğer iş dünyasında kalmayı istiyorsam; kendimi ilk önce satıcı, sonra avukat olarak görmeliydim. Bu mantıkla yola çıktım ve 35 yıllık iş hayatımda, insanların hiçbir zaman “satılabileceğini” düşünmedikleri şeyleri sattım.
Bu kitapta okuyacağınız satış örnekleri, benim veya şirketimin gerçekleştirdiği satışlardır. Bazı surumlarda parlak görünüyoruz, bazılarında ise pek parlak değiliz. Başarılarımızı, başarılı bir satışın nasıl gerçekleştiğini görmeniz için, başarısızlıkları da, hatalarımızı tekrrlamayın diye anlatıyorum.
Bir satışın ana kuralları değişmez: Bunlar, müşteriyi belirlemek, müşteriye ulaşmak ve onu satın almaya ikna etmektedir.
Bunun için sizde, olması gereken şeyler, müşteriyle görüşme korkusunu yenmek, sattığınız şeyi iyi tanımak ve çok çalışmaktır. Hepimizde, satış kabiliyeti doğuştan vardır. Okulda yaşıtlarımıza bir şeyi kabul ettirmek, ailemizi eve geç dönmeye veya işverenimizi bizi işe almaya ikna etmek bir satıştır.
Bir satışı gerçekleştirmek için kullandığımız araçlar çok çok önemli değildir. Sizin yapacağınız, bir uzun mesafe koşucusu gibi yarışı kazanmak için, bir ayağınızı öbürünün önüne daha hızlı atmaktadır. İşte bu kitapta biz size bunları anlatacağız.

Ürün Detayı
Barkod : 9789757701576
ISBN : 9757701572
Ebat : 13,6 cm x 19,5 cm

Reklamlar
Bu yazı çeviri, Kitaplar, Yayın yeri, Yayınevi, Yazarlar içinde yayınlandı ve , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s