Büyük Balığı Yutmak / Meydan Okuyan Markaların Lider Markalarla Rekabet Etme Yolları Adam Morgan Türkiye’de Siyasi Kutuplaşmalar Ve Seçmen Davranışları Sezgin Tüzün, Ahmet Kardam Vural ÇAKIR

Büyük Balığı Yutmak / Meydan Okuyan Markaların Lider Markalarla Rekabet Etme Yolları
Adam Morgan

Mediacat Kitapları

Büyük balığın çevresinde dolanıp duran, ona özenen ve öne geçme isteğiyle ümitsizce çırpınıp duran pek çok küçük balık vardır. Yeni rekabet biçimleri, kayıtsız tüketiciler ve agresif perakende uygulamaları tarafından köşeye sıkıştırılmış iki numaralı markalar daha sınırlı kaynaklarla ve daha zayıf bir kontrol imkanıyla iş dünyasında hayatta kalabilmek için çabalıyorlar. Ancak bu “meydan okuyucular”ın, yüzmeye devam etmeye ve etkili bir biçimde rekabet etmeye yönelik bir ümit taşıyorlarsa, büyük balığın yaptığı her hareketi takip ve taklit etmek yerine kendilerine ait bir dizi pazarlama kuralına ihtiyaçları vardır.

Büyük Balığı Yutmak bu kuralları tanımlamaya yönelik ilk kitaptır. Adam Morgan, kendilerini düşman topraklarda bulan ve pazar liderine karşı saldırgan bir gelişme göstermek isteyenler için yenilikçi bir zihinsel yapı ve stratejik bir çerçeve sunuyor. Meydan okuyanların hayatta kalabilmek için neden farklı düşünmeleri gerektiğinin nedenlerini ortaya koyan Morgan, onlara büyük balığın tehditinden nasıl kurtulacaklarını gösteren hazır öneriler, sayısız örnek ve paha biçilmez bilgiler sunuyor.

360 sayfa, 3. hamur, ISBN: 9758378341; Boyut: 15 x 22 cm; Baskı Tarihi: Kasım 2006
Özgün Dili: Türkçe; Özgün Adı: How Challenger Brands Can Compete Against Brand Leaders

Türkiye’de Siyasi Kutuplaşmalar Ve Seçmen Davranışları

Yayınevi: Veri Araştırma Yayınları

Yazar: Sezgin Tüzün, Ahmet Kardam

Kategoriler: Politika, Demokrasi, Politika, Siyasi Partiler Üzerine

İSBN: 9758290002006

Özellikler:
Türkçe 106 s. 15.5 x 23 cm İstanbul Mayıs 1998 106 s. 1. Basım

Açıklama:
1950′den 1980′li yıllara kadar siyasi yaşamın belirleyicisi olmuş “Cumhuriyet Halk Partisi – Demokrat Parti kutuplaşması” karşısında seçmen tercihlerinde gözlenen ana eğilimler nelerdir? Bu yerleşik eğilimlerden 1990′lı yıllara ne kaldı? 1990′lı yıllarda Refah Partisi’nin gösterdiği hızlı gelişmenin yarattığı siyasal kutuplaşma karşısında seçmen tercihlerinde hangi ana eğilimler gözleniyor? Bu kutuplaşma hangi sınıfsal tabana dayanıyor? İdeolojik içeriği nedir? “Şeriatçı-laikçi” çatışmasının daha a derinleşmesinin ne gibi toplumsal sonuçları olabilir? Büyüklüğü seçimden seçime önemli farklılıklar göteren “sandık başına gitmeyenler” kitlesi esas olarak hangi siyasi geleneğin seçmenidir?

1950′den günümüze kadar yapılmış bütün seçimlerin sonuçlarını ve 90′lı yıllarda yapılmış üç alan araştırmasının bulgularını irdeleyen elinizdeki çalışma, bu soruların yanıtlarını ararken; kavramsal çerçevesi ve metodolojisiyle, seçmen tercihlerine ilişkin kalıplaşmış değerlendirme biçimlerinin dışına çıkarak, politikacılara, medya mensuplarına ve siyaset analizcilerine kullanabilecekleri yeni ölçütler de önermektedir.
Konkur Nasıl Kazanılır

Jon STEEL

Yayınevi     MediaCat Kitapları
Editör     Banu ADIYAMAN
Çevirmen     Aytül ÖZER
Kapak Resim     Mete ÖZKAR
Baskı     1 – İstanbul, Aralık 2007  Karton Kapak, Kitap Kağıdı, 308 Sayfa

”İyi fikirlerin kötü sunumlarla baltalandığına çok sık tanık oluruz. Steel ikna sanatını anlamakla kalmıyor, iş dünyasına egemen olan kötü iletişimin çarelerini de sunuyor.
Shelly Lazarus, Ogitvy & Mather Dünya Başkanı ve CEO’su
Eğer işiniz satışsa bugünlende kimin işi satış değil ki? bu kitap size gerekli. Birçokları Steel’i son yirmi yılın en iyi sunum mimarlarından biri olarak kabul ediyor. Kitabı da bir ustanın bilgeliğinden inciler sunuyor.
Davîd Verklin, Carat Americas CEO’su Jön Steel’in birçok sunumunu izleme fırsatı buldum ve yazarlığının da sunumları kadar iyi olduğunu dile getirmekten mutluyum. Bir kitleyi bir işe dâhil ve ikna etmek zorunda olan herkese bu kitabı öneririm.
Siman Clrft, Unilever CMO’su çalışmalarımızın ve yeni iş sunumlarımızın kalitesi bizim için ölüm kalım meselesidir. Steel artık sunumlarının kutsal kitabını yazmış bulunuyor.”
Mike Hughes, The Martin Agency Başkanı ve Kreatif Direktörü
Jon Steel reklamcılıktaki yirmi yıllık olağanüstü kariyeri süresince girdiği konkurların yüzde doksanından fazlasını almayı başararak, Nike, Sony, Pepsi, Porsche ve Hewlett-Packard gibi müşterilerle multimilyon dolarlık anlaşmalar imzaladı. Bir reklam profesyoneli ve ünlü “göt milk?” reklam kampanyasının yaratıcı Sanndan biri. Gerçek, Yalanlar ve Reklamcılık kitabının yazarı. Dünyanın en büyük pazarlama iletişimi gruplarından WPP’nin “sunum koçu” şimdi sırlarını paylaşıyor. Bunu yaparken gerçek dünyanın ilgi çekici sunum örneklerinden de yararlanıyor. O. J. Simpson duruşması. Bill Clinton’ın adaylık konuşmaları, Winston Churchill ve Martin Luther King Jr.’ın konuşmaları ve hatta eşine yaptığı evlilik teklifi de bunlar arasında.

Ürün Detayı
Barkod : 9789944383523
ISBN : 994438352-3
Ebat : 14,5 cm x 21,5 cm

İş Hayatının 21 Gizli Kuralı

Vural ÇAKIR

Yayınevi     MediaCat Kitapları
Baskı     1 – İstanbul, Ekim 2007  Karton Kapak, Kitap Kağıdı, 185 Sayfa
Fiyat     12,50 YTL

Bu kitapta hem iş hayatına yeni atılan, yani kariyerlerinin henüz başında olan, hem de kariyerlerinde çoktan üst basamaklarda yerini almış olan herkes için bir şeyler var. Ipsos KMG’nin CEO’su Vural Çakır profesyonel bir kariyer hedefi planlamasının kurallarını çıkarıyor. Bu kurallar yıllarca sıralarında dirsek çürüttüğümüz okullarda öğretilmiyor. Bu kuralların hepsi hayatın içinden çıkıyor. Yıllardır iş dünyasının çeşitli alanlarında yer almış olan Vural Çakır okullarda değil iş hayatında öğrendiklerini paylaşıyor okurla
İş hayatının gündelik koşuşturmasında bu kurallardan en azından birkaç tanesini uygulamaya başlamanız sizi hemen –en azından bu kitabı okumayanlardan– birkaç adım öteye taşıyacaktır.

Ürün Detayı
Barkod : 9789944383561
ISBN : 978994438356-1
Ebat : 14,5 cm x 21,5 cm

Reklamlar
Bu yazı iş hayatı, kariyer, Kitaplar, Reklam, reklamcılık, reklam araştırmaları, Yayın yeri, Yayınevi, Yazarlar içinde yayınlandı ve , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s